37. Biesiada Artystyczna - Danuta Błażejczyk
2018-03-09 15:35:54

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w  Poświętnem
Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku
zapraszają na recital
Danuty Błażejczyk
"Królem życia bądź..."
Zobacz: zdjęcia
8 marca 2018 roku, godz. 13.00
Sala konferencyjna MODR Poświętne/ Płońska
 
Koncert dedykowany uczestnikom XIV Konferencji "Kobieta przedsiębiorcza w Unii Europejskiej"

__________________________________________
KRÓLEM SWEGO ŻYCIA BĄDŹ – to pełne optymizmu i radości spotkanie z  Danutą Błażejczyk i jej piosenkami. Już od pierwszych taktów tej najnowszej piosenki autorstwa D. Błażejczyk i M. Jureckiego dacie się Państwo porwać jej przesłaniu, że każdy z nas mimo swoich wad, wart jest kochania i każdy pragnie w swoim życiu dokonywać własnych wyborów. I tak być powinno – każdy powinien być królem swego życia. W programie usłyszeć będzie można wiele piosenek, które specjalnie dla Danuty Błażejczyk napisali najwybitniejsi kompozytorzy i autorzy tekstów - wśród nich: Włodzimierz Korcz, Marek Stefankiewicz, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła, Mieczysław Jurecki, Wojciech Młynarski, Andrzej Jerzy Masłowski, Jonasz Kofta, Ernest Bryll.
KRÓLEM SWEGO ŻYCIA BĄDŹ— to nie tylko piosenki, to także spotkanie z Danutą Błażejczyk artystką pełną optymizmu, którym potrafi „zarażać” innych. Debiutowała w 1985 roku w Opolu piosenką „Taki cud i miód”. W 2015 roku obchodziła jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Piosenkarka jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach ”Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, “Tajemnica Tomka Sawyera”, a także w serialu „Lokatorzy”.
Danuta Błażejczyk jest założycielką i Prezesem FUNDACJI APETYT na KULTURĘ. Fundacja ta opiekuje się uzdolnioną artystycznie młodzieżą oraz realizuje wyjątkowe i ambitne wydarzenia artystyczne. W 2011 roku z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Artystka otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis - Zasłużony dla Kultury Narodowej.
Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzną barwę głosu i niebywałą muzykalność.

back home send pdf

Miejska Biblioteka Publiczna im Henryka Sienkiewicza jest finansowana przez samorząd Miasta Płońsk.
O bibliotece   |   Struktura biblioteki   |   KATALOG ON-LINE   |   Galeria   |   Aktualności   |   Polecane regionalia   |   Oddział Dla Dzieci i Młodzieży   |   Kontakt
© http://4studio.net