36. Płońska Biesiada Artystyczna z Marcinem Kydryńskim
2018-01-12 11:16:30
 
BURMISTRZ MIASTA PŁOŃSK
MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
zapraszają na

36. PŁOŃSKĄ BIESIADĘ ARTYSTYCZNĄ
z
MARCINEM KYDRYŃSKIM
niezwykłe opowieści - pokaz slajdów - świetna muzyka - stoisko wydawnicze
 
Ponadto w programie:
Wręczenie nagród SUPER CZYTELNIK'2017


12 lutego 2018 roku, godz. 18.00
Sala Kina "Kalejdoskop" MCK w Płońsku, ul. Płocka 50

Zaproszenia do odbioru w siedzibie Organizatora: BIBLIOTEKA PUBLICZNA, ul. Północna 15 B. Informacje: nr tel. 23/ 662 24 56; www.mbp-plonsk.pl
 
_______________________________
 

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja Siesta została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w National Geographic, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w Vivie i w Kontynentach.

Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album Upojenie, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty Siesta stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu.

Autor książek: Biel. Notatki z Afryki, Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu (1993), Chwila Przed Zmierzchem (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera Pod Słońce (1999). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album Lizbona. Muzyka Moich Ulic, a w 2017 roku w Edipresse Książki – nowe i odświeżone wydanie tytułu. Został uhonorowany medalem Ordem de Merito przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

Źródło: www.kydrynski.com

 


back home send pdf

Miejska Biblioteka Publiczna im Henryka Sienkiewicza jest finansowana przez samorząd Miasta Płońsk.
O bibliotece   |   Struktura biblioteki   |   KATALOG ON-LINE   |   Galeria   |   Aktualności   |   Polecane regionalia   |   Oddział Dla Dzieci i Młodzieży   |   Kontakt
© http://4studio.net